Лікувальна справа

 

Тематичний план

практичних занять на кафедрі хірургії  та дитячої хірургії

для студентів 6 курсу медичного факультету за спеціальністю «Лікувальна справа»

Модуль 5. Синдроми у дитячої хірургії

Змістовний модуль 11. Провідні патологічні синдроми при хірургічних захворюваннях у дітей.

Темы_6 курс_лечебники.doc

1.

 

Синдром „Гострий біль в животі у дітей». Неспецифічний мезаденіт, дивертикуліт, хвороба Крона, панкреатит, холецистит, апоплексія яєчника, ниркова коліка, абдомінальний синдром при пневмонії, абдомінальна форма геморагічного васкуліту. Особливості болю в залежності від захворювання. Методи обстеження. Діагностика. Внутрішньосиндромна диференційна діагностика. Лікувальна тактика. Принципи реабілітації. Прогноз.

Синдром „Задишка у дітей раннього віку». Стеноз трахеї та бронхів, агенезія і гіпоплазія легень, природжена локалізована емфізема, солітарна кіста легень, атрезія стравоходу та трахеостравохідна нориця, діафрагмальна кила, пухлини та кісти межистіння; сторонні тіла дихальних шляхів. Особливості синдрому в залежності від захворювання. Методи обстеження. Діагностика. Внутрішньосиндромна диференційна діагностика. Лікувальна тактика. Невідкладна допомога при дихальній недостатності. Принципи реабілітації. Прогноз.

2. Сечовий синдром у дітей. Гідронефроз, мегауретер, міхурово-сечоводний рефлюкс, подвоєння нирок та сечоводів, полікістоз нирок, гіпоспадія, епіспадія, фімоз, обструктивний пієлонефрит, цистит, сечокам’яна хвороба, пухлини сечового міхура. Особливості синдрому в залежності від захворювання. Методи обстеження. Діагностика. Внутрішньосиндромна диференційна діагностика. Лікувальна тактика. Принципи реабілітації. Прогноз.
3 Синдром „Пухлина черевної порожнини та позачеревного простору, що пальпується”. Пухлини печінки, нирки, кіста яєчника, лімфангіоми черевної порожнини та нейрогенні пухлини. Особливості синдрому в залежності від захворювання. Методи обстеження. Діагностика. Внутрішньосиндромна диференційна діагностика. Лікувальна тактика. Принципи реабілітації. Прогноз.

Комментарии закрыты